Friday, September 21, 2012

Oioioi, olen viimastel nädalatel väga laisaks muutunud ega pole viitsinud oma blogi uuendada :D Kuu aega sai täis vahepeal. Keel ikka vaikselt areneb ja üksikutest sõnadest saan teiste jutus aru. Ise oskan ka natuke rääkida. Hääldus on mul väga halb ja inimesed ei saa tihti aru mu jutust aga kirjutamine tuleb vaikselt välja. Seda ka võibolla sellepärast, et viimasel ajal olen paaalju palju sõnumeid kirjutanud ja püüan võimalikult palju portugali keeles seda teha. Eesti keelt on väga imelik kirjutada. Tundub nii...võõras.
Mis ma siin siis teinud olen? Enamus tegevused võib piltidelt tegelikult ära näha mis näoraamatus üleval on aga ju ma seletan ka siis natuke. Hmm, mis ma üldse olen teinud? Käisime isa ja vennaga koskede juures 2 nädalat tagasi vist juba. See oli nii ilus lihtsalt. Peale seda käisime ka kalal (millest kahjuks pilte ei ole). Valel ajal käisime ainult et kala praegu ei ole ja pole ühtegi kinni püüdnud. Üks kalur käis võrkudega üsnagi lähedal ja siis näitas meile ka mõnda mille oli kätte saanud. Väga imelikud kalad. Õige aeg minekuks oleks märtsi-aprilli paiku vist kui ma õieti mäletan. Eelmine nädalavahetus käisime ka kuskil peol. Oli mingisugune klubi aga oli laupäevane päev ja see oli ikka täitsa tühi. Muusika oli enamasti selline lõunamaine..või brasiiliale omane..saate aru küll, ei oska seletada. Üsna palju kuulsin ka samu Ameerika klubihitte vms mida Eestiski laialdaselt kohtab. Tühi või mitte, lõbus mul oli ja olen täitsa õnnelik et sain käia. Rohkem väga erilist meelde ei tulegi ja ei olegi vist. Suht palju selliseid väiksemaid asju teinud nagu väljas söömas käinud vms aga selle juures pikemalt ei peatu.
Mis siis veel? Klassi- ja trennikaaslased on täitsa toredad. Kui nad aeglaselt räägivad siis saan jutust isegi aru :) Eile oli ka väike korvpalli võistlus aga see oli sõpruskohtumine ja punkte kahjuks ei loetud..ju see oli nagu trenni tarbeks suurteks võistlusteks mis ees ootavad (kuigi mina seal osaleda ei saa veel sest kui õieti aru sain siis ma pidin 6 kuud vähemalt selles koolis käima kui tahan osa võtta). Õpetajate jutust ei saa veel mõhkugi aru ja treeneri jutt jookseb ka mööda. Õnneks siiski on mõned kes mingil määral inglise keelt räägivad ja aitavad mind igatepidi.
Oktoobris mind kutsuti Campinasse aga sinna vist siiski ei lähe. Kuigi mõnedele reisidele olen mõelnud. Vahetusprogramm pakub õpilastele igasuguseid reise riigisiseselt. 10 erinevat oli kui ma ei eksi. Endale jäid silma Rio de Janeiro ja Amazonase vihmametsade reisid. Rohkem infot nende kohta polegi saanud peale selle et nad toimuvad :D Seega rohkem ei oska ise ka praegusel hetkel rääkida.
Siis natuke kirjutan andmeid ka võrdluseks Eestiga:
Palmas (linn kus elan): 2200 ruutKm ja 250 000 elanikku.
Tallinn: 160 ruutKm ja 400 000 elanikku.
Saaremaa 2800 ruutKm ja 30 000 elanikku.
Kuressaare 15 ruutKm ja 15 000 elanikku
Kõik see info pärineb wikist muidu!
Kardan et enne järgmist uuendust tuleb jälle pikem paus..no vabandust aga olen laisk :D Kui te väga tahate midagi veel teada saada (mingi teema kohta mida praegu pole käsitlenud ja olen ära unustanud) siis küsige facebookis ja ju ma kirjutan siia!
Ja vabandan ka kehva eesti keele pärast. Tunnen et väga raske on seda kirjutada praegu ja aina raskemaks läheb! Tchao, boa noite!

No comments:

Post a Comment